O nás

O nás

História plaveckého klubu Nemo Nitra sa datuje od roku 2003, kedy sme sa začali venovať plávaniu pre detičky od 6 týždňov do 3 rokov. Bolo to krásne obdobie, počas ktorého u nás podrástlo veľa malých "Nemkov". Následne sme vytvorili priestor pre plávanie detí od 3 rokov do 6 rokov, spolu s rodičmi. Až v roku 2008 sme sa začali venovať deťom od 6 rokov.

Našimi bazénovými vodami prešlo vyše 1200 detí

Naša plavecká činnosť v bazéne SPU však v školskom roku 2019/2020 predčasne skončila pre hygienické opatrenia v marci, keď bola pozastavená činnosť všetkých športových klubov.

Ďalej sme už pokračovali v plávaní len na Párovskom gymnáziu, nakoľko bazén SPU medzitým z havarijných dôvodov uzatvorili.

Prečo plávať v tomto období?

Deti sú motoricky zdatné a zručné naučiť sa plávať až v tomto období. Dokážu ovládať svoje telo a dokážu koordinovať vlastnú motoriku natoľko, že dokážu zopakovať a naučiť sa jednotlivé plavecké zručnosti. Do 6 rokov sa dieťa len oboznamuje s vodným prostredím a naučí sa ho vnímať, ako vlastné prirodzené prostredie.

Cieľ

  • naučiť deti vnímať vodu ako prirodzené prostredie, odbúranie strachu ba až fóbie, ale niekedy aj odporu voči vode, či samotnému ponoreniu
  • naučiť základné plavecké zručnosti, ktoré postupne na hodinách rozvíjame
  • ale hlavne nebáť sa vody!

Všetci naši tréneri majú dlhoročné skúsenosti s prácou s deťmi i s vodou. Učenie je pre nás všetkých zábavou a potešením. Nakoľko voda sa stala pre nás všetkých neoddeliteľnou súčasťou života, a to nielen pitná voda, spojili sme tieto dve veci a našim cieľom je vytvoriť tento pozitívny vzťah aj pre všetky plávajúce deti v našej plaveckej škole Nemo.

Naša výnimočnosť

Špecifikom našej plaveckej školy je používanie plaveckých plutiev počas hodín. Deti tak majú lepší návyk na správne používanie nôh pri kopaní, plutvy zvyšujú pohyblivosť v členku, posilňujú svalstvo nôh, ale hlavne majú väčší pocit istoty a veľkú motiváciu pri postupnom zoznamovaní s plávaním.

Potrebujete viac informácií? Kontaktujte nás...

Správy a novinky

Prihláste sa na odber noviniek a dôležitých oznamov o škole plávania Nemo...